Doula

 

MamaMamie -doulaDoula
Profesjonalne wsparcie podczas ciąży, porodu i połogu!

Kim jest Doula?

Doula to osoba doświadczona i wykształcona, która zapewnia niemedyczną, emocjonalną ,fizyczną i informacyjną pomoc kobiecie w ciąży, podczas porodu oraz po porodzie.

Co robię jako Doula?

Przed porodem moim zadaniem jest edukacja oraz przygotowanie przyszłej Mamy do porodu oraz przyjęcia dziecka na świat. Pokazuję przydatne pozycje i ułożenie ciała podczas porodu. Poinformuję przyszłą mamę jak rozpoznać nadchodzący poród. Pomogę w napisaniu planu porodowego.

Podczas porodu pomagam złagodzić ból porodowy za pomocą niefarmakologicznych metod. Przypominam jak miarowo oddychać i układać ciało, aby zminimalizować porodowe dolegliwości . Dzięki zastosowaniu tych metod, nawet w najbardziej emocjonującym momencie porodu, kobieta będzie mogła sama decydować o jego przebiegu. Dbam o to, aby poród był dla kobiety najpiękniejszym wspomnieniem. 

Po porodzie pomagam w nauce prawidłowego dostawiania do piersi oraz zastosowania najlepszych pozycji dla mamy i dziecka. Wspieram kobietę w połogu, aby był to dla niej czas regeneracji, czas bez żadnych tajemnic i zaskakujących sytuacji. Pokazuję młodej Mamie i Tacie jak pielęgnować noworodka. Jestem pomocna pod każdym względem na nowym etapie życia, jakim jest bycie Rodzicem.

1a
Jestem od tego, aby odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania i rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Pomogę przygotować Cię do porodu oraz będę dla Ciebie wsparciem na porodówce. Po porodzie pokażę jak zajmować się i karmić maleństwo! Pomogę wprowadzić Tatę w życie małego człowieka oraz podpowiem jak przetrwać pierwsze, czasem trudne dni w Trójkę.

Będę dla Ciebie taką jaką mnie w danej chwili potrzebujesz!

doula i promotor karmienia piersią

Iwona Walczyk