Czym jest macierzyństwo?

P1150055mm
„Macierzyństwo to fakt posiadania dziecka i bycia matką”. Hmm… Myślisz sobie : „Eee, fajnie. Zrobimy dzidziusia i będę mamą.” A to tylko encyklopedyczna definicja. W życiu okazuje się, że definicja jest bardzo skomplikowana i dużo szerzej rozumiana 😉
Macierzyństwo to wzięcie całkowitej odpowiedzialności za MAŁEGO człowieka. Bycie z nim w każdej chwili, pokazanie mu świata, ba, nauczenie go życia w nim.
To podzielenie swojego czasu, a na początku nawet przekazanie w pełni każdej naszej chwili tej Małej istocie. To często odstawienie na bok swojego życia oraz planów z nim związanych.
Z macierzyństwem przychodzi też ciągły niepokój. Ciągły strach o tego Człowieczka. O jego zdrowie, przyszłość, o to żeby dobrze pojął świat i się w nim odnalazł.
Macierzyństwo to ogrom uczuć, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.
Macierzyństwo to ciągła praca i dokształcanie się. To wzloty i upadki, z których trzeba się podnieść dla Dziecka. To ogrom obowiązków, które czasami nas przytłaczają.
To również test zaradności i odporności na stres 😉
Ale również …
to dawka bezgranicznej i bezwarunkowej miłości.
To wielka siła, moc i większa wiara w siebie.
Macierzyństwo to czas, kiedy każdą chwilę z dzieckiem powinniśmy zapamiętać, zapisać i oprawić w ramkę.
Macierzyństwo to dzielenie i mnożenie.
To doświadczenie jedyne w swoim rodzaju!

… a ja Wam polecam ten stan – mama Ali i Adasia! 😉

One thought on “Czym jest macierzyństwo?

  1. Pięknie napisane. Właśnie dokladnie tak to wygląda, i mimo ze jestem początkująca mamą to bardzo chętnie się podpiszę pod tym co napisałaś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *