Prace plastyczne (1)

dsc_1158

Plastyka dla smyka

Przedstawiam Wam duże prace plastyczne, które warto wykonać całą Rodziną. Najlepiej przygotować materiały wcześniej, żeby dzieci nie nudziły się, tylko w pełni zaangażowały w tworzenie wspólnego dzieła. Jednak pamiętajcie, że w zależności od wieku dzieci wasza pomoc jest niezbędna. W naszym przypadku przy tak małych dzieciach najwięcej frajdy jest podczas smarowania wszystkiego klejem. A reszta sama się zrobi;-)

zwierzęta mm

 

Pierwsza praca to zwierzątka z rolek po papierze toaletowym. Wystarczy trochę wyobraźni, możecie stworzyć własne zoo czy zwierzątka z lasu. Rolki pomalowaliśmy farbami, a resztę elementów wycięłam dzień wcześniej z brystolu. Oczka zostały domalowane przez Alę kredkami i mazakami (oczywiście z moją pomocą).

 

zwierzęta 2 mm
Druga praca plastyczna to „geometryczne akwarium”. Dużo zabawy połączonej z nauką. Z kolorowych brystoli pociętych w figury geometryczne tworzymy wodne zwierzęta i rośliny. Ala już przykleja elementy we wskazane miejsca, więc zwierzątka są stworzone przez nią 😉 Oto nasze dzieło!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *