Jedzie rowerek na spacerek!

20150320_165754 mm

Nareszcie pojawiło się słońce i jest ciepło… czas poszaleć na dworze. A, że sport to świetna zabawa wybieramy kółka w każdej postaci. Rowerek z pedałami, hulajnoga czy rower biegowy. Mały na razie nie przekracza prędkości żółwia, ale radości podczas jazdy jest co nie miara. Natomiast Alicja wyprawia na rowerze cuda. Świetnie trzyma równowagę i pędzi tak szybko, że… mam problemy ją dogonić (nie mylić z brakiem kondycji u mamy)!
Taka aktywność jest doskonała dla rozwoju dziecka: usprawnia mięśnie i zmysł równowagi, uczy czym jest prędkość, ćwiczy refleks. W przyszłości pomoże dziecku w nauce jazdy na dwóch kółkach. Pomaga w kształtowaniu odpowiednich reakcji organizmu na zmiany temperatury, nawilża błony śluzowe dróg oddechowych, będące zaporą dla wirusów i bakterii. A my, odkąd Alicja poszła do przedszkola, dużo chorujemy, więc przyda nam się dawka darmowej odporności 😉
Jak widać same plusy- czas na spacer!
Dodam jeszcze, że jest to ogromny plus dla rodziców! Aktywny spacer skutecznie zmniejsza pokłady dziecięcej energii ( u nas x 2).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *