Język angielski dla maluchów!

DSC_0649mmm

Nauka języka angielskiego może być „dziecinnie prosta”. Dzieci chłoną niesamowicie szybko wiedzę, a zwłaszcza gdy jest ona połączona z zabawą.

Przedstawiam Wam miękkie klocki Popbo blocs- czyli język angielski przez zabawę! Dzieci stały się posiadaczami tego wspaniałego zestawu dzięki firmie Marko. Dzielnie walczyłam o klocki na spotkaniu blogerek w Kielcach zorganizowanym przez zabawkowicz.pl . Każda z uczestniczek dostała zabawkę do przetestowania, dopasowaną do wieku swoich pociech. Nasza zabawka była strzałem w dziesiątkę. Alicję coraz bardziej interesuje nauka literek i języka angielskiego. Do tego okazało się, że klocki świetnie sprawdziły się również dla Adama. Jego wyobraźnia nie zna granic i klocki przydały mu się do wielu zabaw. Jednym słowem Adaś nie potrzebuje instrukcji, aby się świetnie bawić.

DSC_0567mmm
Z 9 klocków można tworzyć wierzę, układać z nich słowa, uczyć się literek oraz kolorów. Każdy z klocków posiada sześć literek z których można stworzyć aż 380 słów w języku angielskim. Do pomocy mamy 3 książeczki w języku angielskim w trzech różnych poziomach trudności oraz karty z obrazkami i słowami.

DSC_0651mmm
Poziom gry uzależniony jest od wieku u nas gra zaciekawiła zarówno Alicję (4lata) jak i Adasia (2lata i 5mies.).
Jedne z kart pokazują w jaki sposób połączyć klocki. Dziecko uczy się rozróżniana kolorów i tworzenia wierzy według wzoru ćwicząc przy tym motorykę małą.

DSC_0652mmm
Kolejne karty pokazują proste słowa w języku angielskim. Dziecko poznaje literki, musi odnaleźć na danym klocku odpowiednią literkę i łącząc je stworzyć wyraz według wzoru.

DSC_0653mmm
Gra daje dzieciom wiele możliwości do zabawy. Maluszki mogą trenować umiejętności motoryczne i poznawcze (klocki są o nietypowym kształcie). Starszaki uczą się zarówno kolorów jak i literek. Poznają pisownię pierwszych słów w języku angielskim. My wykorzystaliśmy klocki do tworzenia słów również po polsku. Klocki można wykorzystać do wielu zabaw wymyślonych samemu. Wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni.
W skali od 0-5 oceniam zabawkę na 4+. Mały minus za brak pudełka czy woreczka na klocki i książeczki.
Solidnie wykonane klocki posłużą nam na długo i do wielu zabaw. Idealnie nadają się na prezent dla dzieci już od roku. My całą rodziną świetnie się bawiliśmy! Polecam i Wam 😉

DSC_0674mmm

5 thoughts on “Język angielski dla maluchów!

  1. Olu w zestawie jest dużo kart z obrazkami i można śmiało nauczyć dziecka wyrazów 🙂 a dodatkowo są klocki… my też nie uczymy literek, bo maluchy nie są nimi jeszcze zainteresowane. Klocki są za to świetne do układania wieży 🙂

  2. Zabawa jest najlepszym sposobem na naukę, szczególnie jeśli chodzi o język obcy. Moja córka jeszcze na takie klocki jest za mała, ale jakieś podstawowe słówka angielskie zna, ponieważ ma styczność z językami obcymi nacodzień ze względu na mój zawód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *