Wielkanocne prace

130321_06138mm

Wielkanoc to najważniejsze i najpiękniejsze katolickie święto. Dzieciom kojarzy się głównie z kurczaczkami, jajkiem i barankiem. W tym roku śniadanie Wielkanocne jest u nas, więc musieliśmy się do tego plastycznie przygotować 😉 Pokażę Wam, jakie dekoracje wykonaliśmy wspólnie z dziećmi. Maluchy lubią być angażowane w przygotowania, o ile dopasujemy to co mają zrobić, do ich wieku i możliwości. Mama na pewno narobi się najwięcej, ale choćby przyklejenie przez dziecko paru części dekoracji ogromnie je ucieszy. Elementy, które będziesz wycinać sama, przygotuj dzień wcześniej. Klejenie i ozdabianie zostaw dziecku. Zabawy będzie przy tym wiele, a jak później przyjemnie pochwalić się przed dziadkami, że to własnoręcznie zrobione dekoracje! Ozdób nigdy za wiele! Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie i spędzicie miło ten przedświąteczny, wiosenny czas!
Dekoracja na stół
Stół podczas śniadania musi wyglądać pięknie! Dlatego wiele elementów, które zrobiliśmy, znajdą się właśnie na nim. Wystarczy odrobina wyobraźni, brystol w różnych kolorach i klej. Do dzieła!

 

2013-02-10 10.50.58mm

Podstawka na jajka
Najlepiej kupić słodkie jajeczka „na deser” i poczęstować gości po śniadaniu. Kurki ze zwisającymi nogami na czas śniadania popilnują naszych słodkości. Do zrobienia kurek potrzebujemy opakowanie po jajkach, kolorowy blok, klej, piórka, sznurek bądź tasiemka na nóżki. Koszyczek z owieczką zrobicie z brystolu w różnych kolorach, do zrobienia sztywnej podstawki – tektura, oczka ruchome… i pokłady wyobraźni.

2013-02-09 09.26.51mm
Rzeżucha
Udało mi się kupić podstawki do jajek, ale można zrobić ze skorupek (żeby się nie bujały, doklejcie zrobione przez dzieci nóżki z plasteliny). Na odrobinę waty sypiemy rzeżuchę i nie zapominamy o podlewaniu. Pomalujcie skorupki na dzień przed Wielkanocą, aby farba nie spłynęła podczas podlewania.

P1190099mm

Serwetka zajączek
Wyglądają niesamowicie… Zapewniam Was, goście zajączka oszczędzą i poproszą o zwykłą serwetkę. Naprawdę jest piękną ozdobą każdego talerzyka. Dziecko samo nie złoży serwetki, ale na pewno pomoże poprzyklejać wąsy i oczka. Sposób złożenia serwetki znajdziecie na Youtube.

P1190122mm P1190153mm

 

 

Rękodzieło
Miło będzie, gdy Rodzina dostanie ręcznie robione kartki Wielkanocne lub na lodówce pojawią się nowe prace maluchów. Mamy parę propozycji!

20150110_170124mm

Wiszące ozdoby
U nas w tym roku zawisną owieczki. Potrzebny będzie szpagat, brystol (biały, ecru i brąz), klej i nożyczki. Oczka można domalować markerem. Zamiast owieczek można zrobić jajeczka lub żonkile. Pamiętajcie tylko żeby ozdoby miały dwie strony, bo będą obracać się nad naszym stołem.

A dla ambitnych mam trochę trudniejszą pracę. Jajka styropianowe ozdobione koralikami i świecidełkami- bardzo praco i czasochłonne (dzieło mojej mamy na głównym zdjęciu). Kaczka wykonana przeze mnie z brystolu. Wózek na jajka zrobiony z doniczki, kółka z tektury i patyczków. Ozdoba gotowa.

Udanej zabawy i mile spędzonego czasu z Maluchami!

Przepraszam za jakość zdjęć. Poproszę Mikołaja o nowy aparat 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *