Wroclove :-)

DSC_1258mm

Wrocław to cudowne miasto. Dużo do zwiedzania, cudowny rynek, mnóstwo atrakcji dla każdego i piękne Zoo. Padła propozycja pojechania do Wrocławia służbowo… wykorzystaliśmy ten wyjazd i pojechaliśmy całą rodziną. I jak było? Zobaczcie sami!


mmmmaNajpierw targi MamaVille, na których prezentowały się polskie firmy z artykułami dla niemowląt i dzieci. Jak zwykle dostałam oczopląsu. Ręcznie robione, unikatowe zabawki, ubranka i dodatki do pokoju dziecięcego. Pięknie wykonane, z wysokiej jakości materiałów. Kupiłabym wszystko!!! Bartek wyciągał mnie stamtąd siłą! Alicja na szczęście zajęta była jedzeniem lodów i zabawą na pobliskim placu zabaw… gdyby  zobaczyła te piękne sukienki i ozdoby do włosów zapewne puściłaby nas z torbami 😉

DSC_1133mm
Wrocław jest mi dobrze znany ponieważ to miasto, z którego pochodzi mój tata. Jako dziecko jeździłam tam do dziadków, którzy mieszkali w samym rynku. Nawet mój ulubiony sklep z Lego nadal istnieje. Co się zmieniło? Jest piękniej. Kamienice pomalowane na kolorowo, więcej dzieje się na rynku niż kiedyś i ruchomy most, na który uwielbiałam chodzić już się nie rusza. Przymocowali go stalowymi linami… koniec frajdy;-)
Będąc we Wrocławiu z dziećmi nie mogło zabraknąć atrakcji w postaci Zoo! Robi wrażenie! Do tego Afrykarium, z którego nie chce się wyjść. Maluchy zachwycone- oglądały rybki i rekiny, żółw przepłynął nad naszymi głowami. Piszczały z radości. Teren zoo jest ogromny, a małe nóżki odmawiały posłuszeństwa. Na szczęście o najmłodszych Wrocławskie zoo zadbało i można wypożyczyć wózeczki dla maluchów… i tobołów które zabierają rodzice. Niedźwiedź postanowił schować się w krzakach przed upałem i tłumem gapiów, nosorożce zademonstrowały nam jak fajna jest zabawa w błocie, a tygrys pokazał swoje uzębienie z bliska. Kaczka dumnie pokazała jak pięknie idzie jej pływanie, a ulubione rekiny Adasia można było „dotknąć” przez szybę!

DSC_1143mm IMG_0906mm IMG_0930mm DSC_1227mm DSC_1214mm DSC_1220mm
Po zwiedzaniu zoo drzemka w samochodzie, później obiad i część dalsza naszej wycieczki. Rynek!
Uwielbiam ten klimat, hałas i uśmiechniętych ludzi spacerujących po rynku. Pełno straganów, ogródki i fontanny. Jednak dzieci znalazły lepszą atrakcję. Na rynku puszczali bańki mydlane i już żadne atrakcje, które ja miałam w planach nie miały szans z mydlanym szaleństwem.

DSC_1249mm DSC_1275mm DSC_1280mm DSC_1248mm
Kolejną atrakcją było szukanie krasnali. Parę ich odszukaliśmy, jednak żaden nie chciał iść z nami.
Jeden dzień to za krótko, aby zwiedzić Wrocław. Jednak wycieczkę uważamy za udaną i oby niebawem natrafiła się kolejna okazja do zwiedzania!

One thought on “Wroclove :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *