Dzień dziecka- co możesz dać swojemu dziecku?

DSC_0225mm

Dziś wybrałam się na większe zakupy i zobaczyłam puste półki z zabawkami. Dopiero po chwili załapałam, że tę czystkę „zrobił” zbliżający się dzień dziecka.


Przy dwójce dzieci nie muszę chyba pisać ile mamy zabawek. Urodziny, święta, odwiedziny znajomych i zabawek po sufit. Co w takim razie kupić dzieciom z okazji dnia dziecka? Czy to koniecznie musi być zabawka? A jeśli już to może coś małego, a do tego bilet do kina, na spektakl do teatru?! To nie musi być drogi wypad poza miasto. Wystarczy koc, kanapki, piłka i gotowy piknik z rodzicami, czy wycieczka rowerowa zakończona wspólnymi lodami. Często na takie wspólne wyjścia po prostu brakuje nam czasu. A dla dziecka najcenniejszym prezentem jest czas spędzony tylko z rodzicami i nasza uwaga skierowana tylko na dziecku.
Przyznaję, że kupiliśmy już jakiś czas temu drobiazgi dla maluchów, ale głównym prezentem będzie rodzinny piknik plus sesja zdjęciowa, którą wykona nam Agnieszka (www.fotobajkowo.pl). Nie będzie to dokładnie w Dzień Dziecka, ale myślę, że dla maluchów nie ma to większego znaczenia. Zrobimy to na co będą miały ochotę dzieci- powygłupiamy się, pogramy w piłkę i wykonamy wianek z kwiatów dla księżniczki Alicji 😉
Ostatnio coraz częściej wybieramy taką formę spędzania urodzin, czy po prostu wolnej niedzieli. Wypad poza miasto np. do wrocławskiego zoo, czy pokazy lotnicze w Poznaniu. Mina Adasia oglądającego wóz strażacki w środku, czy Alicji siedzącej w awionetce … bezcenna. Warto sprawiać radość najbliższym, niekoniecznie dając kolejną zabawkę!

♥♥♥
Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam dużo chwil spędzonych razem, a te chwile niech będą wypełnione dziecięcą radością i nieustającym uśmiechem na ich buziach!

 

One thought on “Dzień dziecka- co możesz dać swojemu dziecku?

  1. Czas z dzieckiem to najlepszy prezent, jaki mogłoby sobie wymarzyć. Nie liczą się drogocenne zabawki a chwila uwagi poświęcona w tej całej ganiatyce. Piękny wpis! ❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *